ViOn nesklamal...

FC ViOn Zlaté Moravce odohral 1.zápas nového ročníka Corgoň ligy. Hned v 1.kole musel cestovať do Źiliny. Síce prehral 0:3, ale podal proti vicemajstrovi slušný výkon a nesklamal ma svojou hrou.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Nikto nevedel, čo sa dá očakávať od nového trénera L.Moravčíka. Ja osobne som čakal, že sa bude snažiť viac útočne ladiť svoj tím. No Moravčík ostal verný minuloročnému rozostaveniu 4-5-1. Možno toto rozostavenie zvolil aj preto, lebo vie, že proti Žiline a na jej ihrisku si ViOn nemôže dovoliť hrať otvorenú hru.

Aj ked rozostavenie sa nelíšilo od minulého roka, Moravčík urobil vela prekvapivých zmien v hráčskom obsadení. Mňa osobne prekvapila stredová formácia. V strede poľa hrali odchovanec Bielik a bývalý štvrtoligový hráč Candrák. Takí skúsení hráči ako je Ujlaky s Greguškom iba striedali. Možno si tréner ViOn-u uvedomuje, že starí hráči sú síce dobrí, ale ViOn-u už nemôžu pomôcť tak ako kedysi.

Brankár Bolek za inkasované goly nemohol. Moravce vlastne dostali gol z prvých dvoch šancí. Je pravda, že goly ich zaskočili, ale aj hráči ViOn-u mali svoje šance. Najviac ma sklamalo, ked novozvolený kapitán Hozl závahal pri svojej golovej šanci v 1.polčase.

Posledných 20 minút ViOn odišiel kondične a hralo sa len na jednu bránu. Aj tak dokázali hráči skvele brániť a tretí gol dostali až v poslednej minúte. Myslím si, že podali solídny výkon proti takému mužstvu ako je Žilina. No dôležitejšie zápasy, v ktorých musí ViOn bodovať, ešte len prídu.

Verím, že argentínsky obranca Aldo Andres Mores pomôže zlepšiť už aj tak celkom kvalitnú obranu Moraviec a dúfam, že FC ViOn predvedie v dalšom kole doma proti Nitre niečo aj v ofenzíve.